بندر کنگان _ زیبایی های طبیعی

خلیج فارس و جزایر زیبایش از محبوب ‌ترین نقاط در ایران هستند . سواحل خلیج فارس کرانۀ جنوبی کشورمان ایران را در بر گرفته است و به این ترتیب شهرها و بنادر بسیاری در این ناحیه قرار می ‌گیرند که موجب اهمیت این منطقه برای تجارت و گردشگری شده اند. تعدادی از این شهرهای ساحلی و بنادر تماشایی را حتما می شناسید. 

اما در این میان هستند برخی از مناطقی که از توجه زیاد دور مانده اند . بندر کنگان با وجود قدمت و اصالتی که دارد تا به امروز کمتر مورد توجه گردشگران عزیز قرار گرفته است. در متن امروز مان قصد داریم تا شما را به دیدن کنگان ببریم . در قسمت اول از مقاله بندر کنگان به معرفی مردم، بررسی موقعیت جغرافیایی ، پیشینه کهن و مسیر های دسترسی به کنگان رفتیم و پس از آن درباره سوغات و غذا های کنگان و همچنین جذابیت های آن گفتیم . حال در این متن و در ادامه متن قبل قصد معرفی جاذبه های طبیعی اطراف بندر کنگان را داریم . پس با ما همراه باشید.

کنگان در استان بوشهر و حاشیه خلیج فارس جای گرفته است . این همسایگی با خلیج فارس هم بوده که باعث ‌شده، این بندر زیبا و تماشایی از آب و هوایی پاک و ساحلی دل نواز با فضایی کم نظیر برخوردار باشد.

خلیج نایبند در حوالی بندر کنگان

در حوالی بندر زیبای کنگان ، در استان بوشهر ، خلیجی ناب وجود دارد که از آبی زلال و شفاف برخوردار است . آب خلیج فارس آنقدر خوش رنگ و زیباست که زیبایی منحصر به فردش ، برای تفریح و گردش و لذت‌ بردن ، برای تمام گردشگران آشکار است . این اکوسیستم و طبیعت ، فضایی باشکوه و جذاب برای ما و سایر موجودات زنده است. در واقع این محیط ناب و فرح‌ بخش ، خانه و کاشانه گونه ‌های بسیاری از انواع گیاهان و جانوران مختلف است. 

گونه‌ های گیاهی و جانوری این بندر گونه های کمیابی می باشند که فقط در شرایط خاصی قادر به رشد و ادامۀ حیات هستند. در همین رابطه از گونه ‌های کمیاب گیاهی که بیشتر ما فقط توقع داریم در جزیره قشم شاهد آن باشیم، اما در خلیج نایبند نیز حضور آن را شاهدیم که به زیبایی و شکوه این خلیج تماشایی می افزاید ، جنگل ‌های حرا هستند.

 درختان حرا درختان تنومندی هستند که ریشه در آب‌ های سحرآمیز خلیج فارس دارند. درختان شگفت انگیز حرا با جزر و مد آب دریای خلیج فارس سر و سحری دارند. این درختان با پایین آمدن آب خلیج سر از آب بیرون می ‌آورند و رخ نمایی می کنند. این اکوسیستم طبیعی زیبا می ‌تواند محل زندگی و خانه چند گونه از پرندگان و آبزیان در میان شاخ و برگ‌ و تنه ‌های خود باشد. 

برخی از پرندگان نادر ، که هر ساله با فرارسیدن فصل سرما بار سفر را برای مهاجرت و طی کردن مسافت‌ هایی بسیار طولانی می بندند ، جنگل ‌های حرا را به عنوان مقصدی برای سفر خود انتخاب می کنند.

خلیج نایبند به عنوان اولین پارک ملی دریایی در ایران معرفی شده است. این پارک دریایی منطقه ‌ای حفاظت‌ شده است . امروزه البته پیش‌ روی در ساخت و ساز های شهری و حتی صنعتی ، قلمرو این پارک دریایی ارزشمند را به چالش کشیده است. این مسئله می ‌تواند پاکی پارک ملی دریایی خلیج نایبند را تهدید کند. 

این خلیج کمتر از اینکه به ما انسان ها تعلق داشته باشد متعلق به گیاهان و سایر موجودات آبزی و پرندگان مهاجری است که هر ساله به شوق حضور در میان شاخ و برگ‌ های درختان شگفت انگیز حرا به این ناحیه سفر می ‌کنند. بی شک این جانوران مشتاق دیدار چهره شهری نیستند.

در حوالی بندر کنگان دیدنی های دیگری نیز وجود دارد . از جمله بندر زیبای عسلویه و اسکله بی نظیر آن که شهره است . همچنین در بندر کنگان چندین پارک ساحلی وجود دارد که امکانات تفریحی برای گردشگران عزیز فراهم کرده است.

اگر شما مشتاق هستید تا تجربه‌ ای تازه و مهیج را پشت سر بگذارید و به کشف و ماجراجویی بپردازید ، بندر کنگان را فراموش نکنید.

admin2
در تاریخ 25 مرداد 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09113820000 09112810000

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آنلاین هستیم