جزیره لارک قسمت سوم

جزیره لارک، نام جزیره ‌ای در خلیج فارس است . جزیره ای که از آن سخن می گوییم، در تقسیمات کشوری در محدوده استان هرمزگان و در تنگۀ هرمز واقع شده است.

در این مقاله قصد داریم تا به جزیره لارک سفر کنیم و جذابیت ‌های بسیار و شگفتی‌ بی نظیر طبیعت را که این جزیره در قلب خود نهفته دارد و از دید ها پنهان کرده است، به شما معرفی کنیم. زیبایی ‌های لارک بی ‌مثال هستند و از شگفتی‌ های شگرف طبیعت پرده برمی دارند.

 در قسمت قبل از مقاله معرفی لارک، ابتدا گفتیم که لارک کجاست و از موقعیت مکانی و از ظاهر جزیره و از مردمان مهربانش نوشتیم. پس از آن به معرفی جاذبه ‌های گردشگری و تاریخی این جزیره پرداختیم. در این متن نیز قصد داریم تا سایر زیبایی های تاریخی و گردشگری لارک را به شما معرفی کنیم . پس متن ما را دنبال کنید.

هر منطقه و شهر توریستی و دیدنی به مانند یک انسان علاقه دارد تا زنده بماند و راز زنده ماندنش چیزی نیست جز، رفت و آمد گردشگران به آن. گردشگر درست مانند جریان خون در رگ های مناطق دیدنیست. لارک نیز از این قاعده مستثنی نیست و تمام زیبایی های آن با حضور گردشگران عزیز زیباتر می شود.

ساحل نقره‌ فام لارک

شاید تصور کنید که نقره ‌فام ‌بودن ساحل جزیره لارک، تنها ادعایی شاعرانه برای وصف زیبایی آن است. اما باید به شما بگوییم که اینجا شما با چشمان خود می بینید که این ساحل واقعا نقره ‌فام است و این کلمه بسیار در وصف آن به جاست. شن های ساحل در معرض تلألو نور خورشید، مثل ذرات نقره که از انگشتری نقره ای تراشیده شده و نقش بر خاک شده باشند، می‌ درخشند. خاک این جزیره، خاکی گران‌ بها به شمار می‌ رود.

چون در جزیره لارک معادن بسیاری مثل: معادن گوگرد، خاک سرخ، نمک و سنگ آهن وجود دارد، گویی در تمام این جزیره گرده نقره پاشیده ‌اند.

شب‌های درخشان لارک

بیشتر بخوانید
جزیره خارک _ تاریخ و مکان های تاریخی

اگر آرزوی دیدن آسمان صاف و پر از ستاره های درخشان را در دل خود می ‌پرورانید، مژده که جزیره لارک همان مقصد شماست که در آن به آرزویتان می رسید. آسمان جزیره صاف و مهتابی و درخشان است و هنوز غبار و آلودگی، زیبایی‌ شب های آسمان را در خود محو نکرده. هنوز ستارگان در آسمان این جزیره می‌درخشند و برق چراغ و روشنایی های مصنوعی بر تاریکی آسمان غلبه نکرده است.

در ساحلی که به آن کلمه نقره ‌فام را نسبت دادیم، با جلوه‌ای خاص از طبیعت رو به‌ رو می شوید. در تاریکی شب خواهید دید که نه تنها ستارگان آسمان می ‌درخشند، بلکه زیر قدم ‌هایتان نیز ستارگانی آبی رنگ به زیبایی می درخشند! جلوه ای خاص از طبیعت که تنها در این خطه می توانید مشاهده اش کنید.

گورستان قدیمی جزیره لارک

در بین جاذبه های دیدنی جزیره، گورستانی قدیمی نیز وجود دارد. دیدار از گورستان قدیمی لارک خالی از لطف نیست چونکه مردم لارک رسم جالبی دارند. این مردم بر هر قبر آتشدانی قرار داده اند و در آن اسپند ، عود و کندر دود می کنند.

دود و عطر این ها بر فضای قبور رایحه ‌ای معنوی ایجاد کرده است. مردم لارک هر هفته در شب‌ های جمعه با این کار از رفتگان خود یاد می ‌کنند.

آتشدان‌ هایی که از آن سخن گفتیم از جنس سفال پخته هستند که در کنار سنگ قبرهایی از جنس مرجان دریایی قرار داده شده اند. این دو باعث شده تا این گورستان در تمام جهان منحصر به فرد و بی‌ مثل باقی مانده باشد.

چه زمان به جزیره لارک برویم ؟

بیشتر بخوانید
درباره مجتمع تجاری آرش مال چه میدانید ؟

برای سفر به جزیره زیبای لارک، ابتدا به قشم سفر کنید و در یکی از روز های سفرتان به قصد گشت و گذار به سمت جزیرۀ لارک بروید. بهترین زمان برای سفر به آن، فصل سرما یا همان پاییز و زمستان است. سفر به این جزیره سرشار از شگفتی و زیبایی را از دست ندهید و حتما تجربه اش کنید.

برای دیدن سایر مطالب مربوط به جزیره لارک اینجا را ببینید.

admin2
در تاریخ 29 اردیبهشت 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09113820000 09112810000

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آنلاین هستیم