چرا خرید مجتمع تجاری در منطقه آزاد انزلی ؟

 

خرید مجتمع تجاری منطقه آزاد انزلی

مناطق آزاد در جاهای مختلف کشور مکانهای خوبی برای سرمایه گذاری میباشند از آنجا که تعداد این مناطق زیاد نیست معمولا تقاضای زیادی برای سرمایه گذاری در این مناطق وجود دارد .منطقه آزاد انزلی نیز از این قاعده مستثنی نیست ، اما ویژگی هایی در منطقه آزاد انزلی وجود دارد که دیگر مناطق آزاد تجاری کشور دیده نمیشود .

در ادامه این مطلب به ویژگی های برجسته این منطقه آزاد تجاری میپردازیم و به سرمایه گذاری و خرید واحدهای مجتمع تجاری اشاره میکنیم.
یکی از مزایای خرید واحد تجاری از مراکز خرید منطقه آزاد انزلی اینست که این منطقه سالانه پذیرای بیش از 10 میلیون نفر توریست و گردشگر میباشد که اکثرا از شهرهای مختلف ایران و عده ای نیز توریست های خارجی و تجار هستند که عمدتا از کشورهای حاشیه دریای خزر به این منطقه وارد میشوند و این خود به این معنی میباشد که پتانسیل بسیار بالایی برای جذب سرمایه و درآمد در مجتمع های تجاری منطقه آزاد انزلی وجود دارد.

همچنین قرارگیری منطقه آزاد انزلی در جوار بزرگترین بندر گمرکی شمال کشور باعث شده تا وارد کنندگان و صادرکنندگان کالا با توجه به نزدیکی این بندر به پایتخت یعنی تهران تمایل زیادی داشته باشند تا کسب و کار خود را در این جا پایه گذاری کنند و توسعه دهند . از طرفی هزینه های حمل بار برای ایشان کاهش پیدا میکند و از سوی دیگر بخاطر کاهش این هزینه ها اجناس با قیمت کمتری نسبت به جاهای دیگر به خریداران عرضه میگردد.

بیشتر بخوانید
مراحل پایانی احداث ساختمان اداری آرش مال منطقه آزاد انزلی

تعرفه گمرکی نیز موضوعی است که میشود در رابطه با آن بحث کرد که در عدم وجود تعرفه های گمرکی در واردات کالا با توجه به قوانین مناطق آزاد خود باعث کاهش چشمگیر قیمت اجناس و کالاها در مراکز خرید منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی گردیده و این منطقه را به عنوان تنها منطقه آزاد شمال کشور متمایز ساخته است .

هرچند در سالهای اخیر وجود برخی تحریم ها و سیاست های دولت و رویکرد آن به مصرف کالاهای ایرانی تا حدودی این مساله تحت الشعاع قرار گرفته اما همچنان این مزیت رقابتی را میتوان بعنوان مهمترین ویژگی منطقه آزاد انزلی نام برد.

بهترین راه ها و مسیر های دسترسی در سرتاسر استان گیلان را به جرات میتوان گفت میشود به منطقه آزاد انزلی نسبت داد .علاوه بر اینکه این منطقه در خاورمیانه در کریدور شمال به جنوب قرار دارد که اصطلاحا به آن نوستراک میگویند و باعث شده که به عنوان منطقه ویژه اقتصادی از آن یاد شود .

مسیرها و شاهراه های داخلی اقتصادی شمال کشور نیز از این منطقه میگذرند همچنین به واسطه نزدیکی منطقه آزاد انزلی به فرودگاه رشت گردشگران زیادی که قصد سرعت بخشیدن به برنامه های گردشگری خود را دارند و یا تاجرانی که فرصت زیادی برای طی کردن مسیرهای طولانی را ندارند میتوانند از طریق خطوط هوایی که به مناطق مختلف و داخل کشور و حتی خارج از ایران در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت وجود دارند بهره مند شوند.

admin2
در تاریخ 3 مرداد 1397
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09113820000 09112810000

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آنلاین هستیم