روستای دیدنی باغو جزیره کیش

همان طور که همه می دانیم ، شهرت اصلي کيش تفريحي بودن و زیبایی های آن است تا جایی که این جزيره به مقصدی محبوب براي گردشگران ايراني تبدیل شده است. کيش با مساحت 91 کیلومتر مربع اولین منطقه آزاد ایران و دومين جزيره بزرگ خليج فارس است.

 صنايع زیادی از زمان تبديل شدن کيش به منطقه آزاد در اين جزیره رونق پيدا کرده اند که از آن جمله می توان به : صنايع برقي، الکترونيک، پوشاک، مواد غذايي و دارويي، توليدات شيميايي و سلولزي اشاره کرد .

منطقه آزاد تجاری کيش به لطف مجموعه هاي جذاب، پارک هاي تفريحي، هتل بيمارستان و در کنار همه اين ها به علت داشتن بوميان ميهمان نواز و خونگرم، تعريفي جديد از تنوع فرهنگي و سرمايه گذاري امن ارائه مي کند.

هر زمان که شما میهمان این جزیره تفریحی و اقتصادی شدید و بعد از تجربه تفریحات غیر آبی و تفریحات آبی کیش ، زمانی برای سیر و گشت و گذار در جزیره داشتید و یا حتی اگر احساس کردید که دنبال طبیعتی خاص و بکر پر از درختانی که در هیچ کجای ایران مانندش به چشم نمی خورد هستید، راه خود را به سمت جنوب غربی جزیره کیش کج کنید.

در کیش گردی امروزمان قصد داریم تا به روستای باغو سفر کنیم. برای رفتن به این روستای بکر و زیبا بعد از رفتن به قسمت جنوب غربی جزیره، به کشتی بزرگ و با شکوه اما قدیمی یونانی می رسید ، که در بین جاذبه های کیش جایگاه ویژه ای دارد. پس از اختصاص زمانی برای عکاسی و دیدار از این کشتی، به سمت مقصد چشم‌ نواز باغو ،که در انتظار شماست، رهسپار شوید. از کشتی یونانی که گذر کردید، به سمت میدان غروب کیش رفته و پس از عبور از میدان به طرف جاده باغو بروید. این تنها مسیر دسترسی به باغو نیست و مسیر های دیگری نیز وجود دارد.

حتما تا به حال شنیده اید که در گذشته و شاید حتی امروزه، افراد با سفر به مکانی خاص عنوانی تازه که نام منطقه را گرو می کشد،  خواهند یافت. عناوینی که از آن سخن می گوییم، عنوان هایی مثل مشهدی یا کربلایی و . . . هستند. برعکس این قضیه هم بارها دیده ایم که نام افراد بر مناطقی خاص قرار داده شده و اهمیت آن منطقه سبب شده است که همیشه نام فرد مورد نظر زنده نگه داشته شود. روستای باغو ما نیز داستانی مشابه این نوع ماجرا ها دارد.

باغو نام یک بانوی ایرانی بود که بر این روستا نهاده شده. بانویی که از آن سخن می گوییم در زمان اشغال مناطق جنوبی ایران به دست نیروهای اشغالگر پرتغالی، در این روستا زندگی می‌کرده است. در آن زمان به طور رسمی تابلویی بر دروازۀ روستا نصب نمی‌شد ولی تکرار این نام برای این منطقه سبب شده تا این نام برای روستا تا ابد جاودانه گردد.

بانویی باغو نام، که ساکن این روستا بوده حتما از محبوبیت خاصی در بین اهالی روستا برخوردار بوده است، که نامش آنقدر در این منطقه  تکرار شده که توانسته به نام روستا تبدیل شود و برای چند قرن بر دروازه روستا قرار بگیرد.

روستای باغو دل‌انگیز و تماشایی و سرشار از زیبایی و شکوهی غیر قابل وصف است. در جزیره کیش روستای باغو از 3 جهت مورد توجه گردشگران جویای اتفاقات نو قرار می‌ گیرد.

به محض ورود به روستای باغو اولین چیزی که خودنمایی و جلوه‌گری می‌ کند، خانه ‌های کهنسال مسکونی هستند. خانه هایی که نشان از آرامش و صفایی بیان نشدنی در قلب گردشگران عزیز به جا می گذارد.

پس از این خانه های ساخته شده توسط دست انسان، خالی از لطف نیست که به سمت درخت دیرینه روستا برویم. درختی که هزاران سال عمر دارد و با نام درخت لور شناخته می‌ شود. درختی که خدا می‌داند چه ماجراها و لبخند ها و اشک هایی را دیده است.

بعد از بازدید از درخت هزاران سالۀ  لور، آماده حرکت شوید و به سمت مسجد تاریخی روستا رهسپار شوید. مسجدی که در روزهای سخت و سرد یا گرم روزگار پناهگاه مردم روستای باغو بوده است.

اگر تمایل دارید تا بیشتر در مورد این آثار و دیگر دیدنی های روستای باغو بدانید ، می توانید ادامه متن را اینجا مطالعه کنید.

admin2
در تاریخ 27 اردیبهشت 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09113820000 09112810000

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آنلاین هستیم