روستای دیدنی باغو در جزیره کیش_قسمت دوم

همان طور که همه می دانیم، شهرت اصلي کيش تفريحي بودن آن است. تا جایی که این جزيره به مقصدی محبوب براي گردشگران ايرانی و حتی غیر ایرانی تبدیل شده است. کيش با مساحت 91 کیلومتر مربع اولین منطقه آزاد ایران و دومين جزيره بزرگ خليج فارس است.

 صنايع زیادی از زمان تبديل شدن کيش به منطقه آزاد در اين جزیره رونق پيدا کرده اند. منطقه آزاد تجاری کيش به لطف مجموعه هاي جذاب، پارک هاي تفريحي، هتل ها،  بيمارستان و در کنار همه اين ها به علت داشتن بوميان ميهمان نواز و خونگرم، تعريفي جديد از تنوع فرهنگي و سرمايه گذاري امن را ارائه می دهد.

مردم روستای باغو

حرفه اصلی مردم مهربان روستای باغو کشاورزی و دامداری است. شاید شنیدن نام کشاورزی در جزیره ای در خلیج فارس برایتان عجیب باشد. اما جالب است بدانید که یکی از حاصلخیز ترین خاک ها در ایران عزیز، در روستای باغو وجود دارد و این خاک نیز سبب شده تا کشاورزی نیز در کنار دامداری از پیشه های اصلی و دیرینه مردم باغو باشد. محصولات تولید شده در باغو به جزیره کیش و سایر شهرهای اطراف فرستاده می ‌شوند. امروزه حرفۀ زنبورداری برای تولید عسل مرغوب نیز در این روستا بسیار مورد توجه و رونق قرار گرفته است.

مسجد تاریخی روستای باغو

مسجد تاریخی باغو با نام مسجد النبی شناخته می ‌شود، که سرشار از آرامش و نور معنوی بوده و در سال ۹۸۱ هجری قمری بنا شده. امروزه این مسجد ۵۰۰ ساله با مساحتی اندک، روحی معنوی وسیعی دارد. مسجد تاریخی روستای باغو در یکی از قطب های گردشگری جنوب یعنی جزیره کیش واقع شده است. در این مسجد چاهی عمیق از آب شیرین و گوارا وجود دارد. اگر به کیش آمدید و دنبال معنویت بی انتها هستید، به مسجد النبی تاریخی روستای باغو بیایید. اینجا با آبی گوارا و مهربانی از شما عاشقان الهی پذیرایی خواهد شد.

درخت لور در باغو

بیشتر بخوانید
روستای دیدنی باغو جزیره کیش

در متن قبل از معرفی روستای باغو گفتیم که در این جا درختی کهنسال و آگاه از ایام سرد و گرم روستا وجود دارد که عمری هزار ساله دارد. درخت لور از خانواده درخت انجیر است، با این تفاوت که برگ‌ های بیضی شکل زیبایی دارد.

درخت لور میوه ‌هایی کوچک دارد که به اندازه فندق بوده و قرمز رنگ هستند . درختان خاص در جزایر خلیج فارس کم نیستند. در سایر مناطق از هرمزگان و بوشهر نمونه هایی از این درخت رشد کرده است. درخت لور باغو اما از منحصر به فرد ترین این گونه درختان است که در روستای باغو منزل گزیده است.

آسایش این اقلیم خاص سبب شده تا آهوان زیبا به این منطقه روی آورده و در صفا و دنجی روستا به بقا و رشد ادامه دهند. در حال حاضر در روستای زیبای باغو زمینه‌ برای ایجاد پارک گردشگری و تفریحی ساخته شده است که این پارک دلیران نام دارد. پارک دلیران در زمینی به وسعت ۶۰ هزار مترمربع ، با آغوش باز از گردشگران عزیز استقبال خواهد کرد.

گشت و گذار در روستای باغو

کیش از مقاصد جذاب گردشگری برای گردشگران ایرانی و حتی غیر ایرانی است. این جزیره که سرد و گرم روزگار چشیده، امروزه به عنوان ارائه ‌کننده مدرن ‌ترین و بهترین امکانات گردشگری گوی سبقت را از سایر جزایر زیبای خلیج نیلگون فارس رباییده است.

این روستای تاریخی و زیبا در کنار تمام ویژگی ‌ها و برجستگی‌ های کیش ، با داشتن درختانی منحصر به فرد که طبیعتی خاص خود را دارد، سبب جلب بیشتر گردشگر به این منطقه شده است. پس اگر ادعا کنیم که سفر به کیش بی ‌همتا و اقامت در آن، علاوه بر زداییدن غبار خستگی کار و زندگی روزانه، به شما تجربه بودن در تاریخ می دهد.

بی شک کیش ، بهترین اتفاق‌ ها را می تواند برایتان رقم بزند و به خاطراتی شیرین که برای همیشه در ذهنتان جاودان می ماند تبدیل کند . پس چرا شک کنیم؟ همین امروز برنامه ریزی برای رقم زدن این خاطرات زیبا را شروع کنید تا بعدها و در آینده از تصمیم امروزتان با افتخار و شادی یاد کنید!

admin2
در تاریخ 28 اردیبهشت 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09113820000 09112810000

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آنلاین هستیم